Nebankové úvery a pôžičky

Nebankové pôžičky predstavujú širšiu skupinu služieb. Spája ich skutočnosť, že na rozdiel od bánk a sporiteľní nepatria pod dozor Národnej banky Slovenska a nevzťahuje sa na nich bankový zákon. Riadia sa obchodným zákonníkom. Po službách nebankových spoločností siahajú klienti väčšinou, ak ich žiadosti o úver odmietnu banky. Čo v poslednej dobe (od leta 2011) je veľmi častý prípad.

Banky začali byť náročnejšie na bonitu svojich klientov. Výhody nebankových spoločností sú veľmi jasné: rýchla dostupnosť, nižšie nároky na klienta a jeho finančné pomery. Nevýhody sú však tiež značné: vysoké úroky a RPMN, nižšie poskytnuté sumy. V prípadne nesplácania exekúcie (s čím nebankovky skutočne neváhajú).

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Nebankové pôžičky bez registra

Nebankové pôžičky bez registra (nebankove pozicky) sú podmnožinou nebankových pôžičiek. Poskytovatelia pri nich nekontrolujú bankový register a teda nezáleží či v ňom máte záznam. Pre dosť ľudí je to vyhľadávaná ponuka, nebankovky si však za ňu nechajú dobre zaplatiť.

Nebankové pôžičky online

Nebankové pôžičky online sú typ pôžičiek, ktorí patrí medzi najhľadanejšie. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú možnosť požiadať o pôžičku online prostredníctvom formulára. Stále je však potrebné uzavrieť zmluvu a to je potrebné osobne.

Nebankové pôžičky na zmenku

Nebanková pôžička na zmenku je pôžička na zmenky od nebankovej spoločnosti. Okolnosti, ktoré musí spĺňať zmenka stanovuje zákon č. 191/1950. Ide o jeden z najrýchlejších spôsobov ako získať peniaze, zmenka je na to skutočne vhodná. Rovnako ako požičať si od spoločnosti, požičať na zmenku vám môže aj súkromná osoba.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných patria medzi najrizikovejšiu časť pôžičkového biznisu. Skutočne sa nájdu spoločnosti aj jednotlivci, ktorí požičajú aj nezamestnanej osobe. Nie je ich veľa, takže človek ani nemá veľmi na výber. Úroky a RPMN sú skutočne vysoké a nebankové spoločnosti si v zmluve vedia nastaviť presne také podmienky, ako im vyhovujú.

Nebankové pôžičky pre študentov

Nebankové pôžičky pre študentov možno nájsť u viacerých spoločností, ak aj nie priamo ako produkt pre študentov, tak potom ako všeobecný produkt, pod ktorého kritéria sa vojdú aj študenti.

Nebankové pôžičky zoznam

Zoznam nebankových pôžičiek (pôsobiacich na celom Slovensku):

  • Provident
  • Cofidis
  • Cetelem
  • Tesco
  • Essox

Mám záujem

Vyhľadávanie pôžičiek:

Komentáre sú uzavreté.